- Stad
- Stationskwartier
- Projecten/ werkzaamheden Stationskwartier
Projecten/ werkzaamheden Stationskwartier
Wat gaat er binnenkort gebeuren in het Stationskwartier? Op deze pagina houden we op de hoogte van de lopende projecten.
Districtsbureau voor de Politie
Na 60 jaar neemt de politie binnenkort afscheid van het kantoor aan de Kasteel-Traverse. De bouwwerkzaamheden voor het nieuwe kantoor zijn gestart en zullen tot begin 2026 duren. Er wordt weinig overlast verwacht tijdens de werkzaamheden.
Parc Bruxelles
Parc Bruxelles wordt verbeterd. Daarover kan meegedacht worden in 3 bijeenkomsten. Op woensdag 4 juni is de volgende bijeenkomst waarbij we de aangepaste ontwerpen bespreken. Aanmelden daarvoor kan door een bericht te sturen naar gemeente@helmond.nl.
EHAD terrein
De herontwikkeling van het EHAD terrein is in april gestart. Vanuit de Stationskwartiervisie moet het een terrein worden met een mis van uiteenlopende voorzieningen, zowel voor wonen als werken. Op dit moment worden alle kansen en belemmering van het gebied in kaart gebracht.
Nieuwbouw Jan van Brabant college
Om het Jan van Brabant college, locatie Molenstraat, toekomstbestendig te maken is nieuwbouw nodig. Eerder is na een locatiestudie de Cacaokade aangewezen als de locatie hiervoor. Het doel was om de bouw dit jaar te starten en de oplevering van de nieuwe school in 2027 te realiseren, met een door de gemeenteraad toegekend budget van ruim 25 miljoen euro. Helaas blijkt het niet mogelijk om op deze locatie een ontwerp te maken dat in het budget past, toekomstbestendig is en aansluit bij de ontwikkelingen in de regio. Nu staat nieuwbouw Jan van Brabant aan de Cacaokade op pauze. en Onderwijsgroep zoeken samen naar oplossing. Meer informatie over de nieuwbouw van het Jan van Brabant College leest u op deze pagina.